Słów kilka o kondycji ZUS-u…

My wiemy, że ta instytucja jest w stanie rozkładu, że składki są horrendalnie wysokie. Niestety, utrzymanie wysoko postawionych urzędników ZUS oraz „koszt ich pracy” przewyższa to co daje im społeczeństwo każdego miesiąca. Do tego stres jakim są poddawani wymaga budowy dla nich np.: kortu tenisowego na dachu jednego z inspektoratu…;)

Niestety, nie jest to śmieszne, ponieważ nawet eksperci ZUS-u zastanawiają się czy państwowa instytucja wytrzyma braki w kasie. Wyliczyli:

2020 rok – dziura w kasie będzie wymagać 77 mld zł., bardziej obrazowo

                 77 000 000 000….dobra ilość zer?

2030 rok – będzie brakować 100 000 000 000

2060 rok - …166 000 000 000

Pomożecie? Bo ja nie…

Nie oznacza to, że nie jestem patriotą, chętnie płaciłbym na obecnych emerytów, rencistów oraz na swoją przyszłą emeryturę, gdyby:

- emeryci dostawali godne emerytury, nie marzę o emeryturach rzędu 5-10 tys., jakie otrzymuje stara nomenklatura, ale 2-3 tys. to jest jakaś podstawa.

Chcecie żyć za 500 – 700zł/m-ce? Czy nawet 1.200zł? Takich emerytur wypłaca się najwięcej. Właściwie słowo „emerytura” powinno być równoważne/zamienne ze słowem „jałmużna”.

- renciści, ci prawdziwi, np.: z wystającymi drutami na wysokości kostki, które umożliwiają jako takie poruszanie się, powinni dostawać godne pieniądze zarówno na życie jak i na leczenie. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale myślę że mógłbym pokusić się o wyliczenie takiej renty. Tymczasem lekarz-orzecznik z ZUS-u kieruje ową Panią do….pracy.

Niestety KRUS nie spowoduje, że dostaniemy większe emerytury czy też że renty będą wyższe. Moja instrukcja, którą sam z powodzeniem stosuje od kilku lat, ma na celu zdecydowane zmniejszenie kosztów obowiązkowego ubezpieczenia. Nadwyżkę inwestuję w moją przyszłą emeryturę. Spróbuj i Ty!

Zarejestruj się, polub nas na facebooku i złóż zamówienie na kwotę min. 49,00 zł. Otrzymasz unikalną instrukcję ubezpieczenia się w Krus-ie.

Copyright © by AMBIC®                                                                                                          All rights reserved by Ambic®